Vakum Terapi

Vakum Terapi

Vakum Terapi

Vakum Terapi, deri ve deri altı dokulara negatif basınç (aspirasyon, vakum) uygulanması ile kan ve lenf dolaşımını arttırır, selülitleri azaltır ve hücre tamirini arttırır. Genelde Kavitasyon ve Radyofrekans gibi uygulamalar ek olarak kullanılan bu yöntem, kan ve lenf dolaşımını arttırarak hücresel artıkların ve ödemlerin vücuttan atımını hızlandırır.

Selülitin oluşumunda etkili olan fibröz bantları, yapışık oldukları yağ hücrelerinden Vakum Terapi uygulaması ile ayrıştırılır, bu sayede selülitlerde azalma sağlanır.

Vakum Terapi Uygulamasının Endikasyonları

Selülit Giderme ve Azaltma,
Bölgesel İncelmeyi Hızlandırma,
Cilt Yenilenmesi ve Kolajen Artışı Sağlanması,
Kan ve Lenf dolaşımının Hızlandırılması.
Seans Sayısı ve Aralıkları

Genelde tek başına kullanılmayan bu uygulama, haftada 2 kez tekrarlanabilir ve kişinin ihtiyacı doğrultusunda istenildiği kadar seansa ulaşılabilir.

Kombine Edilebilecek Uygulamalar

Kavitasyon ve Radyofrekans Uygulamaları ile kombine edilmesi kesinlikle tavsiye edilir. İtalyan Biotec firmasının Coax Cihazı, tüm bu uygulamarı tek bir cihazda birleştirmiştir. Coax Cihazının Kavitasyonel Radyofrekans isimli uygulaması ile Radyofrekans ve Kavitasyon aynı anda aynı başlıktan verilerek maksimum sonuç alınması sağlanmıştır.