Ozon Tedavisi

Ozon doğada bulunan 3 değerli oksijen atomu ile meydana gelen bir moleküldür. Keskin bir kokuya sahiptir. Önemli bir oksidandır ve doğada gaz halinde bulunur.

Alman bilim adamı Schönbein tarafından ozon gazı 1840 yılında bulunmuştur.

Ozon gazı ilk defa 1. Dünya Savaşı esnasında kullanılmıştır. Alman hekim Dr. Albert Wolf tarafından yaralı askerlerin tedavilerinde kullanılan ozon gazı etkin tedavi görevi görmüştür.

Ozon tedavisi günümüzde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Yaşam kalitesinin artması için kullanılan tedavi yöntemlerinden biri de Ozon tedavisidir. Ozon tedavisi Ankara Çankaya daki merkezlmizde yapılan uygulamalar ile bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Ozon Tedavisi Ankara' daki kliniğimizde yapılan tedavilerle bir başka tedaviyi destekleyici olarak da uygulanabilmektedir.

Ozon tedavisi için Ankara'daki merkezlerde tedavi olmadan önce tercih ettiğiniz yerin ve hekimin bu tedavi yöntemi üzerine eğitim aldığından(Sağlık Bakanlığından onaylı sertifika ve merkez olması) emin olmanız tedavinizin etkinliğinde  faydalı olacaktır.


Ozon tedavisi bir destek tedavisidir. Fizyolojik altyapıya yönelik olarak yapılan bu tedavi dokulara oksijenin bırakılmasını sağlar aynı zamanda organizmanın antioksidan ve antienfamatuar savunma sistemlerini destekler.

Ozon Tedavisi Ankara ilinde merkezimizde yapılmaktadır. Günümüzde giderek yaygınlaşan tedavi yöntemi ile ozon gazının iyileştirici etkisi giderek dikkat çekmeye başlamıştır.

Kana verilen ozon kandaki bütün yapılar üzerinde olumlu etkiler yaparken vücudun kısa süre içerisinde düzenine kavuşmasını sağlar.

Ankara Çankaya da bulunan Kliniğimizde Ozon Tedavisi İnfertilite, Tüp Bebek ve Kadın Hastalıklarında ve kronik enfeksiyonlarında da kulanmaktayız.

Uygulama Yöntemleri

Majorotohemoterapi (MO)
Minör otohemoterapi
Rektal ve Vajinal insuflasyon
Lokal uygulamalar
Topikal uygulamalar
Torbalama
Diğer uygulamalar


Popüler Uygulamalarımız

Ozon Tedavisi Ozon Tedavisi Ozon doğada bulunan 3 değerli oksijen atomu ile meydana ...
Akupunktur Akupunktur Geleneksel Çin Tıbbı-GÇT, insan fizyoloji ...
Noral Terapi Noral Terapi Nöral terapi , Alman doktor Huneke'ye göre fonksiyonel ...
Eft (Duygulardan Arınma Teknigi) Eft (Duygulardan Arınma Teknigi) STRES sıkça kullandığınız bir kelime mi? KORKU ...