Medikal Lazer (Er-Yağ-Nd-Yağ)

Erbiyum-YAG Lazer dokudaki suyu absorbe eder ve bunu Karbondioksit Lazere göre 3 kat hızlı yapar. Dokudaki su çok hızlı buharlaşınca epidermel ayrışma belli belirsiz olur,ısı hasarı olmaz,re epitelizasyon sağlıklı biçimde gelişir. Özellikle Fraksiyonel tedavide patent alan dünya üzerinde sadece 2 sistem bulunmaktadır.Buda hangi cihazla nasıl bir uygulama yapıldığını çok önemli kılmaktadır. Karbondioksit Lazer ağrılı bir uygulama iken ve anestezi gerektirirken Erbiyum-YAG da böyle bir uygulama gerekmemektedir.

Erbiyum-YAG Lazer ile göz çevresi,boyun,göğüs ve eller gibi hassas bölgelerdede uygulama yapılabilinir.

Endikasyonlar

Estetik;

Akne ve Akne İzi Revizyonu
Fraksiyonel Cilt Yenileme
Skar Revizyonu
Pixellated Erbium Peeling
Peri-Oral Cilt Yenileme
Ablatif Cilt Yenileme
Hipertrofik İzler
Strialar / Gebelik Çatlakları
Pigmente lezyonlar
Vasküler lezyonlar
Kalıcı epilasyon

Nd: YAG lazerler - derin yatan yapıların tedavisi için

Fotona'nın Nd: YAG lazer ışığı gibi derin yatan damarlara nüfuz eder. Lazerin ısı enerjisi, istenen etki elde edilene bir noktaya bunları ısıtır.yerine ısı sayesinde, lazer ışığı vücudun kendi bağışıklık sistemi bunları kaldırmak böylece mekanik, ayrı pigmentler gibi istenmeyen parçacıkları, kırmak foto akustik dalgaları dönüşür.

Er: YAG lazerler - yüzeysel lezyonların tedavisinde

Er: YAG lazer dalga boyu epidermis son derece hassas, mikron katman-katman ablasyon sağlayan cildin üst tabakasını hedefliyor. Lazer enerjisi deri hücrelerinin su içeriği tarafından emilir ve doku buharlaştırılır.Bu dermis yeni kolajen üretimini stimüle, küçültmek için tedavi cilt neden olur. Genel sonuç daha yumuşak ve daha sıkı olan yeni cilt oluşturur. Olmasıdır VSP teknolojisi kombine ablatif ve ısıl işlem soğuk ablasyon arasında değişen çeşitli çalışma modları seçmek için uygulayıcının sağlar ve hatta tamamen termal, non-ablatif cilt gençleştirme derin dermis. Fotona Er: YAG böylece mümkün olan en geniş cilt gençleştirme tedavileri aralığında (kollajen şekillenmesi, cilt sıkılaştırma, hafif peeling, vs.) uygulayıcısı sağlamak lazerler.

Fotona Lazer Faydaları Şunlardır:

Yüksek hassasiyetli, doku seçici tedaviler
Sezgisel, kolay kullanımlı parametre seçimi
Eşzamanlı dezenfeksiyon ile hemostatik etkisi
Daha az invaziv, daha güvenli tedaviler ve daha kısa kesinti
Hasta konforu ve memnuniyeti